SPG

Producent elastycznych i sztywnych folii (laminatów i kompozytów) przeznaczonych do pakowania żywności

SPG

PP HB ECO

Nasz nowy materiał recyklingowy PP HB ECO to kompleks na bazie polipropylenu o wysokich właściwościach barierowych i sterylizacyjnych, który pozwala na zastąpienie struktur niepodlegających recyklingowi. Struktura ta została opracowana przez SP Group w odpowiedzi na cel wyznaczony przez Komisję Europejską, zgodnie z którym do 2030 r. wszystkie opakowania plastikowe na rynku UE powinny nadawać się do recyklingu lub ponownego użycia. PP HB ECO został przebadany przez instytut CYCLOS-HTP i uzyskał certyfikat świądczący o możliwości jego recyklingu w strumieniu PP, który istnieje już w kilku krajach europejskich. Woreczki PP HB ECO otrzymały ocenę AA, zarówno z zamknięciem strunowym jak i bez, co oznacza, że 90% opakowania może być poddane recyklingowi, ponieważ jest ono prawie w całości wykonane z polipropylenu. Jeśli chodzi o woreczki PP HB ECO z zakrętką na żywność dla dzieci, CYCLOS-HPT przebadał je w ramach ścieżki recyklingu sztywnego PP i przyznał im ocenę AAA, co oznacza, że opakowanie nadaje się do recyklingu w 96%.

Właściwości:

Wyróżnia się wysoką przejrzystością, ponad jakąkolwiek inną strukturę PP. Posiada wysoką barierowość, a także odporność na obróbkę cieplną, taką jak sterylizacja, pasteryzacja, napełnianie na gorąco i podgrzewanie w kuchence mikrofalowej.

Zastosowania tego materiału:

Zastosowania rynkowe dla tego materiału; Materiał ten jest przeznaczony dla tych rynków, których produkty wymagają sterylizacji, takich jak sosy lub produkty zawierające sosy lub płyny i dania gotowe oraz mokra żywność w sektorze pasz dla zwierząt.


folie_spozywcze